Printer Epson L4260 Multi-Function Inkjet
₨ 58,999.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Multifunction inkjet |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
Printing Specifications
| Print Speed | 10.5 ppm black, 5 ppm color (ISO); 33 ppm black, 15 ppm color (plain paper) |
|---|
Scanning Specifications
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
|---|---|
| Scan Size | 216 x 297 mm (A4 size) |
Copy Specifications
| Copy Speed | Matches print speeds |
|---|---|
| Copy Resolution | 300 x 600 dpi |
Paper Handling
| Paper Sizes | A4, A5, A6, B5, DL, C6 |
|---|---|
| Input Capacity | Up to 100 sheets (plain paper) |
Connectivity
| Interfaces | Hi-Speed USB 2.0, Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n), Wi-Fi Direct |
|---|
Display and Controls
| Display | No Display |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Printer Epson L4260 Multi-Function Inkjet” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L14150 A3+ Wi-Fi Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 94,999.00
| Printer Type | Multi-function Inkjet |
|---|---|
| Functions | print, scan, copy, fax |
| Brand | Epson |
| Model | L14150 |
| Print Speed | 38 ppm (black draft), 24 ppm (color draft), 17 ipm (standard) |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | Up to 216 x 356 mm (legal size) |
| Copy Speed | Up to 11.5 ipm (simplex) |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | A3+ simplex; also Legal, Letter, A4, A5, A6, B5, envelopes, photo sizes |
| Input Capacity | 250 sheets cassette (A4), 20 sheets rear slot |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
| Display | 6.9 cm color LCD touchscreen |
Printer Epson L3560 Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 36,999.00
| Printer Type | Multi-function Inkjet |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
| Model | L15150 |
| Print Speed | Up to 15 ppm (color and mono) |
| Scan Resolution | Up to 4800 x 1200 dpi |
| Scan Size | Up to A4 (216 x 297 mm) |
| Copy Speed | 10 sec (mono), 14 sec (color) |
| Copy Resolution | Up to 4800 x 1200 dpi |
| Paper Sizes | A4, A5, A6, B5, B6, C6, DL envelopes |
| Input Capacity | 100 sheets (rear tray) |
| Interfaces | Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB 2.0 |
| Display | 3.7 cm color LCD screen |
Printer Epson M15140 A3 Wi-Fi Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 140,999.00
| Printer Type | ink tank type printer |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy with ADF |
| Brand | Epson |
| Model | M15140 |
| Print Speed | Up to 32 ppm draft (A4) |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | Up to 297 x 431.8 mm |
| Copy Speed | Flatbed 23 ipm, ADF 22.5 ipm simplex / 15.5 ipm duplex. |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | A3, Super B, Indian Legal, Letter, A4, envelopes |
| Input Capacity | Two 250-sheet cassettes + 50-sheet rear slot |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
| Display | 2.7″ LCD touchscreen |
Printer Epson L15150 A3 Wi-Fi Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 185,999.00
| Printer Type | Multi-function inkjet printer |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy, Fax (with Automatic Document Feeder) |
| Brand | Epson |
| Model | L15150 |
| Print Speed | Up to 32 pages per minute (ppm) draft mode; 25 ppm black, 12 ppm color in normal mode |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | up to A3+ size scanning |
| Copy Speed | up to 32 ppm |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | Up to A3+ (larger than A3) |
| Input Capacity | Up to 250 sheets paper input capacity |
| Interfaces | USB 2.0, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet support |
| Display | It has a color LCD display for easy operation |
Epson EcoTank L3210 3-in-1 Color Printer
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 28,000.00
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 26ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 26 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 30-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | No Display |
| Brand | Epson |
| Model | L3210 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.