Epson EcoTank L3210 3-in-1 Color Printer
₨ 28,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Brand | Epson |
Printing Specifications
| Print Speed | 26ppm |
|---|
Scanning Specifications
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
|---|---|
| Scan Size | A4 |
Copy Specifications
| Copy Speed | 26 CPM |
|---|---|
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
Paper Handling
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
|---|---|
| Input Capacity | 30-sheets |
Connectivity
| Interfaces | USB 2.0 |
|---|---|
| Mobile Printing | No |
Display and Controls
| Display | No Display |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Epson EcoTank L3210 3-in-1 Color Printer” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L18050
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 115,999.00
| Printer Type | Ink Tank Photo Printer |
|---|---|
| Functions | Print only |
| Brand | Epson |
| Model | L18050 |
| Print Speed | 22 ppm |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | up to A3+ size (329 x 483 mm) |
| Copy Speed | no copying |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | A3+, A3, US B, 11x14in, Legal, A4, Letter, 8x10in, 5x7in, 4x6in, 16:9 Wide, 3.5x5in, User Defined (89×127 to 329x2000mm) |
| Input Capacity | 100 sheets (plain paper), 30 sheets (photo paper) |
| Interfaces | USB 2.0 Hi-Speed, Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Display | 1.44-inch color display |
Printer Epson L14150 A3+ Wi-Fi Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 94,999.00
| Printer Type | Multi-function Inkjet |
|---|---|
| Functions | print, scan, copy, fax |
| Brand | Epson |
| Model | L14150 |
| Print Speed | 38 ppm (black draft), 24 ppm (color draft), 17 ipm (standard) |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | Up to 216 x 356 mm (legal size) |
| Copy Speed | Up to 11.5 ipm (simplex) |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | A3+ simplex; also Legal, Letter, A4, A5, A6, B5, envelopes, photo sizes |
| Input Capacity | 250 sheets cassette (A4), 20 sheets rear slot |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
| Display | 6.9 cm color LCD touchscreen |
Printer Epson M15140 A3 Wi-Fi Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 140,999.00
| Printer Type | ink tank type printer |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy with ADF |
| Brand | Epson |
| Model | M15140 |
| Print Speed | Up to 32 ppm draft (A4) |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | Up to 297 x 431.8 mm |
| Copy Speed | Flatbed 23 ipm, ADF 22.5 ipm simplex / 15.5 ipm duplex. |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | A3, Super B, Indian Legal, Letter, A4, envelopes |
| Input Capacity | Two 250-sheet cassettes + 50-sheet rear slot |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
| Display | 2.7″ LCD touchscreen |
HP LaserJet MFP M236sdn – Monochrome Laser 3-in-1 Printer
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 55,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet MFP M236sdn Black and white printer |
HP LaserJet Pro MFP M428fdw
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | Network, USB 2.0, Wireless |
| Mobile Printing | Yes |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdw |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.