Printer Epson L14150 A3+ Wi-Fi Multi-Function Inkjet
₨ 94,999.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Multi-function Inkjet |
|---|---|
| Functions | print, scan, copy, fax |
| Brand | Epson |
Printing Specifications
| Print Speed | 38 ppm (black draft), 24 ppm (color draft), 17 ipm (standard) |
|---|
Scanning Specifications
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
|---|---|
| Scan Size | Up to 216 x 356 mm (legal size) |
Copy Specifications
| Copy Speed | Up to 11.5 ipm (simplex) |
|---|---|
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
Paper Handling
| Paper Sizes | A3+ simplex; also Legal, Letter, A4, A5, A6, B5, envelopes, photo sizes |
|---|---|
| Input Capacity | 250 sheets cassette (A4), 20 sheets rear slot |
Connectivity
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
|---|
Display and Controls
| Display | 6.9 cm color LCD touchscreen |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Printer Epson L14150 A3+ Wi-Fi Multi-Function Inkjet” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L3210 Ecotank
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 27,999.00
| Printer Type | Multifunction InkTank Printer (Print, Scan, Copy) |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
| Model | TM-U220B |
| Print Speed | 10 ppm (Black), 5 ppm (Color) |
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi optical |
| Scan Size | Up to 8.5 x 11.7 inches (A4) |
| Copy Speed | Up to 7.0 ipm |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | A4, Letter, others |
| Input Capacity | Up to 100 sheets (plain paper) |
| Interfaces | USB |
| Display | No Display |
Canon PIXMA G2010 Ink-Tank All-in-One Printer – High Volume, Low Cost
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 23,500.00
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 5-9ppm |
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 18 CPM |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 100-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Brand | Canon |
| Model | PIXMA G2010 |
Canon LBP6030 Printer – Black & White Laser | Fast & Compact | Price in Nepal
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 19,000.00
| Printer Type | Laserjet Black Printer |
|---|---|
| Functions | |
| Print Speed | 30ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 150-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 7 Segment (1 digit) LED |
| Brand | Canon |
| Model | Canon LBP6030 Printer |
HP LaserJet Pro MFP M428fdw
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | Network, USB 2.0, Wireless |
| Mobile Printing | Yes |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdw |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.