Canon LASER SHOT LBP2900
₨ 32,000.00
Out of stock
Out of stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Laserjet Black Printer |
|---|---|
| Functions | |
| Brand | Canon |
Printing Specifications
| Print Speed | 12ppm |
|---|
Paper Handling
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
|---|---|
| Input Capacity | 150-sheets |
Connectivity
| Interfaces | USB 2.0 |
|---|---|
| Mobile Printing | No |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Canon LASER SHOT LBP2900” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L18050
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 115,999.00
| Printer Type | Ink Tank Photo Printer |
|---|---|
| Functions | Print only |
| Brand | Epson |
| Model | L18050 |
| Print Speed | 22 ppm |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | up to A3+ size (329 x 483 mm) |
| Copy Speed | no copying |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | A3+, A3, US B, 11x14in, Legal, A4, Letter, 8x10in, 5x7in, 4x6in, 16:9 Wide, 3.5x5in, User Defined (89×127 to 329x2000mm) |
| Input Capacity | 100 sheets (plain paper), 30 sheets (photo paper) |
| Interfaces | USB 2.0 Hi-Speed, Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Display | 1.44-inch color display |
Printer Epson TM-U220B POS
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 44,999.00
| Printer Type | dot matrix printer |
|---|---|
| Functions | |
| Brand | Epson |
| Model | TM-U220B |
| Print Speed | 4.7 lines per second |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 4.7 LPS (40 columns, 16 CPI) / Approx. 6 LPS (30 columns, 16 CPI) |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | 57.5mm, 69.5mm, 76mm |
| Interfaces | optional USB and 10 Base-T Ethernet |
| Display | No Display |
HP LaserJet Pro MFP M428fdn
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 90,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdn |
HP LaserJet Pro MFP M428fdw
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | Network, USB 2.0, Wireless |
| Mobile Printing | Yes |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdw |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.