HP Laser 107a Single Printer
₨ 16,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Laserjet Black Printer |
|---|---|
| Functions | |
| Brand | HP |
Printing Specifications
| Print Speed | 21ppm |
|---|
Paper Handling
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
|---|---|
| Input Capacity | 150-sheets |
Connectivity
| Interfaces | USB 2.0 |
|---|---|
| Mobile Printing | No |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “HP Laser 107a Single Printer” Cancel reply
Related Products
Epson EcoTank L8180 A3+ Photo Printer Price in Nepal | Print, Scan, Copy
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 117,999.00
| Printer Type | Multifunction InkTank Photo Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
| Model | L8180 |
| Print Speed | 32 ppm (black and color) |
| Scan Resolution | 5760 x 1440 dpi |
| Scan Size | up to 216 x 355.6 mm (8.5″ x 14″) |
| Copy Speed | 37 cpm (mono), 38 cpm (color) |
| Copy Resolution | 720 x 720 dpi |
| Paper Sizes | upports A3+, A3, A4, A5, A6, B5, B6, C6, DL |
| Input Capacity | Up to 100 sheets of A4 plain paper |
| Interfaces | LAN Ethernet 10Base-T/100Base-TX, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB Hi-Speed, SD Memory Card slot |
| Display | 4.3-inch color touchscreen |
Printer Epson M15140 A3 Wi-Fi Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 140,999.00
| Printer Type | ink tank type printer |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy with ADF |
| Brand | Epson |
| Model | M15140 |
| Print Speed | Up to 32 ppm draft (A4) |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | Up to 297 x 431.8 mm |
| Copy Speed | Flatbed 23 ipm, ADF 22.5 ipm simplex / 15.5 ipm duplex. |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | A3, Super B, Indian Legal, Letter, A4, envelopes |
| Input Capacity | Two 250-sheet cassettes + 50-sheet rear slot |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct |
| Display | 2.7″ LCD touchscreen |
Printer Epson SC-F130 Ink Color
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 84,999.00
| Printer Type | Inkjet, dye-sublimation textile printer |
|---|---|
| Functions | Print only |
| Brand | Epson |
| Model | SC-F130 |
| Print Speed | 65 seconds per A4 print |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | Up to 8.5 x 11.7 inches (A4) |
| Copy Speed | no copying |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | A4, Letter (LTR), Legal (cut sheet) |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX), Wi-Fi (802.11 b/g/n) |
| Display | No Display |
HP LaserJet Pro MFP M428fdw
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | Network, USB 2.0, Wireless |
| Mobile Printing | Yes |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdw |
Brother DCP-L2540DW Printer – Fast, Compact, Auto 2-Sided Printing
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 34,000.00
| Printer Type | Mono Laser Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 30ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 30 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | A4, Letter, A5, A5 (Long Edge), A6, Executive |
| Input Capacity | 100-sheets |
| Interfaces | Hi-SpeedUSB2.0, Ethernet 10Base-T/100Base-TX, Wireless LAN IEEE 802.11b/g/n (Infrastructure/Ad-hoc Mode), IEEE 802.11g/n (Wi-Fi Direct) |
| Display | 16 characters x 2 lines LCD |
| Brand | Brother |
| Model | Brother DCP-L2540DW Mono Laser Printer |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.