Eco Tank L8050 A4 Wi-Fi Ink Tank Photo Printer
₨ 55,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Ink Tank Photo Printer |
|---|---|
| Functions | |
| Brand | Epson |
Printing Specifications
| Print Speed | 30ppm |
|---|
Scanning Specifications
| Scan Resolution | 5.760 x 1.440 DPI |
|---|---|
| Scan Size | A4 |
Copy Specifications
| Copy Speed | 22 pages/min Monochrome (plain paper 75 g/m²), 22 pages/min Colour (plain paper 75 g/m²), 12 Seconds per 10 x 15 cm photo (Epson Premium Glossy Photo Paper) |
|---|---|
| Copy Resolution | 5.760 x 1.440 DPI |
Paper Handling
| Paper Sizes | A4, Letter, A5, A5 (Long Edge), A6, Executive |
|---|---|
| Input Capacity | 100 Sheets Standard, 100 Sheets Maximum, 20 Photo Sheets |
Connectivity
| Interfaces | USB, Wireless LAN IEEE 802.11a/b/g/n, Wi-Fi Direct |
|---|
Display and Controls
| Display | No Display |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Eco Tank L8050 A4 Wi-Fi Ink Tank Photo Printer” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L18050
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 115,999.00
| Printer Type | Ink Tank Photo Printer |
|---|---|
| Functions | Print only |
| Brand | Epson |
| Model | L18050 |
| Print Speed | 22 ppm |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | up to A3+ size (329 x 483 mm) |
| Copy Speed | no copying |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | A3+, A3, US B, 11x14in, Legal, A4, Letter, 8x10in, 5x7in, 4x6in, 16:9 Wide, 3.5x5in, User Defined (89×127 to 329x2000mm) |
| Input Capacity | 100 sheets (plain paper), 30 sheets (photo paper) |
| Interfaces | USB 2.0 Hi-Speed, Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Display | 1.44-inch color display |
Printer Epson L3560 Multi-Function Inkjet
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 36,999.00
| Printer Type | Multi-function Inkjet |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
| Model | L15150 |
| Print Speed | Up to 15 ppm (color and mono) |
| Scan Resolution | Up to 4800 x 1200 dpi |
| Scan Size | Up to A4 (216 x 297 mm) |
| Copy Speed | 10 sec (mono), 14 sec (color) |
| Copy Resolution | Up to 4800 x 1200 dpi |
| Paper Sizes | A4, A5, A6, B5, B6, C6, DL envelopes |
| Input Capacity | 100 sheets (rear tray) |
| Interfaces | Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB 2.0 |
| Display | 3.7 cm color LCD screen |
Printer Epson SC-F130 Ink Color
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 84,999.00
| Printer Type | Inkjet, dye-sublimation textile printer |
|---|---|
| Functions | Print only |
| Brand | Epson |
| Model | SC-F130 |
| Print Speed | 65 seconds per A4 print |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | Up to 8.5 x 11.7 inches (A4) |
| Copy Speed | no copying |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | A4, Letter (LTR), Legal (cut sheet) |
| Interfaces | USB 2.0, Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX), Wi-Fi (802.11 b/g/n) |
| Display | No Display |
Epson EcoTank L3210 3-in-1 Color Printer
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 28,000.00
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 26ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 2400 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 26 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 30-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | No Display |
| Brand | Epson |
| Model | L3210 |
Brother DCP-L2540DW Printer – Fast, Compact, Auto 2-Sided Printing
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 34,000.00
| Printer Type | Mono Laser Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 30ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 30 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | A4, Letter, A5, A5 (Long Edge), A6, Executive |
| Input Capacity | 100-sheets |
| Interfaces | Hi-SpeedUSB2.0, Ethernet 10Base-T/100Base-TX, Wireless LAN IEEE 802.11b/g/n (Infrastructure/Ad-hoc Mode), IEEE 802.11g/n (Wi-Fi Direct) |
| Display | 16 characters x 2 lines LCD |
| Brand | Brother |
| Model | Brother DCP-L2540DW Mono Laser Printer |
Canon MF3010 Compact Mono Laser MFP | Ideal for Students & Office
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 31,500.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 18ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 18 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 150-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 7 Segment (1 digit) LED |
| Brand | Canon |
| Model | MF3010 Printer |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.