Dell E2016HV VESA Mountable LED-Lit Monitor | 20″ | Black
SKU:
dell-monitor-e2016hv
₨ 18,500.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Dell E2016HV VESA Mountable LED-Lit Monitor | 20″ | Black” Cancel reply
Related Products
Dell Ultra Sharp 32 inch | 4K Monitor | U3223QE | 100%SRGB
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 175,000.00
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Silver |
| Display Type | IPS LED |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast Ratio | 2000:1 / 2000:1 |
| Response Time | 8ms |
| Peak Brightness | 400 cd/m² |
| Color System | 100% Rec 709, 100% sRGB, 98% DCI-P3 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Dimensions | 28.1 in x 9.2 in x 18.5 in – with stand (lowest position) |
| Connectivity Options | 2 x DisplayPort 1.4, 2 x HDMI(2.0), 1 x Audio Out |
| Power Consumption | 240V |
Dell UltraSharp U2520D Monitor | 25″ | QHD (2560 x 1440) | LED Backlit LCD IPS | USB-C
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 52,000.00
Dell 2024 Monitor 24inch Touch USB-C Hub | P2424HT
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 70,000.00
| Brand | Dell |
|---|---|
| Display Size | 24″ |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | White |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 5ms |
| Peak Brightness | 300nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 Million |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Display Port, 1x HDMI 1.4, 2x Type-C, 3x Type-A |
| Power Consumption | 17.10W |
| Adjustability | Pivot, Tilt |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync |
| Weight | 6.12kg |
Acer Nitro ED320QR 1500R Curved Gaming Monitor | Full HD (1920 x 1080) | 31.5″ | Black
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 55,000.00
SKU:
acer-nitro-31-5
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 31.5″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | Black |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 250nits |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x HDMI, 1x Display Port |
| Power Consumption | 26W |
| Adjustability | Tilt |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync, HDR |
| Built-in Speaker | Yes, 2W |
| Weight | 2.7kg |
Acer XG270HU Gaming Monitor | 27″ | WQHD | 144Hz | 1ms response time
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
acer-xg270hu-gaming-monitor
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 27″ |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Panel Type | TN Panel |
| Color | Pink, Space Gray |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 28W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | Enter special Features, HDR |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 2.9kg |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.