DELL 23” Monitor E2318H | FHD | 60 Hz
SKU:
dell-monitor-e2318h
₨ 22,500.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “DELL 23” Monitor E2318H | FHD | 60 Hz” Cancel reply
Related Products
Acer Nitro XZ306C X Curved Widescreen Monitor | 30″ UW-FHD (2560 x 1080) Display | 200Hz Refresh rate
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 64,000.00
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 30″ |
| Resolution | UW-FHD 2560 x 1080 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | White |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | NO |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Display Port 1.4, 1x HDMI 2.0, 2x HDMI 1.4 |
| Power Consumption | 30W |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 75x75mm |
| Special Features | AMD FreeSync |
| Built-in Speaker | Yes, 2W |
| Weight | 2.5Kg |
Acer Nitro XZ342CU Curved Gaming Monitor | 34″ Quad-HD display | 180Hz Refresh rate | 1ms Response Time
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 82,000.00
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 34″ |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | Black |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 2 x DisplayPort 1.4, 2 x HDMI(2.0), 1 x Audio Out |
| Power Consumption | 240V |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync, HDR |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 4.2Kg |
MSI Optix G24C4 Curved Gaming Monitor | 144 Hz
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 45,000.00
SKU:
msi-optic-g24c4
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 3ms |
| Peak Brightness | 1418 nits |
| Contrast Ratio | 1018:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
Dell 19 Monitor D1918H | 18.5 Inch LCD Monitor | LED-Backlit
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 15,400.00
SKU:
dell-monitor-d1918h
| Brand | Dell |
|---|---|
| Resolution | HD 1366 x 768 |
| Panel Type | TN Panel |
| Color | Black |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 3ms |
| Peak Brightness | 200nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | NO |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 18.5W |
| Adjustability | Tilt |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Built-in Speaker | No |
| Weight | 2.2kg |
Dell S2421HN 24-inch Monitor | Full HD | LED Backlight | AMD Free-Sync | 3ms Response Time | 72% NTSC
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 32,000.00
SKU:
dell-s2421hn-24-inch-monitor
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Response Time | 3ms |
| Peak Brightness | 1406 nits |
| Contrast Ratio | 1006:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | Enter special Features |
Dell 27″ 4K UHD USB-C Monitor – S2722QC | 60 Hz
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 85,000.00
SKU:
dell-27-4k-uhd-usb-c-monitor-s2722qc
| Brand | Dell |
|---|---|
| Display Size | 27″ |
| Panel Type | IPS |
| Color | White |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Type-C, 2x HDMI, 2x Type-A |
| Power Consumption | 25W |
| Adjustability | Height, Tilt, Swivel, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | 100% DCIP |
| Built-in Speaker | 3W |
| Weight | 4.71Kg |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.