Canon PIXMA G2020 Color Printer
₨ 29,500.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Basic Information
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Brand | Canon |
Printing Specifications
| Print Speed | 12ppm |
|---|
Scanning Specifications
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi |
|---|---|
| Scan Size | A4 |
Copy Specifications
| Copy Speed | Up to 18 CPM |
|---|
Paper Handling
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
|---|---|
| Input Capacity | 100-sheets |
Connectivity
| Interfaces | USB 2.0 |
|---|---|
| Mobile Printing | No |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Canon PIXMA G2020 Color Printer” Cancel reply
Related Products
Printer Epson L3210 Ecotank
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 27,999.00
| Printer Type | Multifunction InkTank Printer (Print, Scan, Copy) |
|---|---|
| Functions | Print, Scan, Copy |
| Brand | Epson |
| Model | TM-U220B |
| Print Speed | 10 ppm (Black), 5 ppm (Color) |
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi optical |
| Scan Size | Up to 8.5 x 11.7 inches (A4) |
| Copy Speed | Up to 7.0 ipm |
| Copy Resolution | 600 x 600 dpi |
| Paper Sizes | A4, Letter, others |
| Input Capacity | Up to 100 sheets (plain paper) |
| Interfaces | USB |
| Display | No Display |
Printer Epson TM-U220B POS
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 44,999.00
| Printer Type | dot matrix printer |
|---|---|
| Functions | |
| Brand | Epson |
| Model | TM-U220B |
| Print Speed | 4.7 lines per second |
| Scan Resolution | No |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | 4.7 LPS (40 columns, 16 CPI) / Approx. 6 LPS (30 columns, 16 CPI) |
| Copy Resolution | one original plus one copy simultaneously |
| Paper Sizes | 57.5mm, 69.5mm, 76mm |
| Interfaces | optional USB and 10 Base-T Ethernet |
| Display | No Display |
HP LaserJet MFP M236sdn – Monochrome Laser 3-in-1 Printer
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 55,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet MFP M236sdn Black and white printer |
Canon Pixma G3010 Wireless Ink Tank Color Inkjet Printer
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 25,000.00
| Printer Type | Multi Function InkJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, scan and copy |
| Print Speed | 5-9ppm |
| Scan Resolution | 600 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 18 CPM |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 100-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | Yes |
| Brand | Canon |
| Model | Canon Pixma G3010 |
Canon LBP6030 Printer – Black & White Laser | Fast & Compact | Price in Nepal
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 19,000.00
| Printer Type | Laserjet Black Printer |
|---|---|
| Functions | |
| Print Speed | 30ppm |
| Scan Resolution | 600 x 600dpi |
| Scan Size | A4 |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 150-sheets |
| Interfaces | USB 2.0 |
| Mobile Printing | No |
| Display | 7 Segment (1 digit) LED |
| Brand | Canon |
| Model | Canon LBP6030 Printer |
HP LaserJet Pro MFP M428fdw
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
| Printer Type | Multi Function LazerJet Printer |
|---|---|
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Print Speed | Up to 40 ppm |
| Scan Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Scan Size | A4 |
| Copy Speed | Up to 38 CPM |
| Copy Resolution | 600 x 600dpi |
| Paper Sizes | ‎A4, B5, A5, Legal, Letter, Executive, Envelope C5 / COM10 / DL, Monarch |
| Input Capacity | 2 Paper trays |
| Interfaces | Network, USB 2.0, Wireless |
| Mobile Printing | Yes |
| Display | 6.86 cm (2.7 in) Colour Touchscreen |
| Brand | HP |
| Model | HP LaserJet Pro MFP M428fdw |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.