




GMKtec G10 Mini PC Computer | AMD Ryzen 5 3500U | Quad-Core 8-8Thread | 16GB RAM | 512 M.2 SSD | Windows 11 | 1 Year Warranty
-AMD Ryzenâ„¢ 3000 Series; Quad-Core Eight-Thread, Max Turbo 3.7GHz, 4MB L3 Cache
-Radeonâ„¢ Vega 8 Graphics
-16GB DDR4 SO-DIMM, 2400 MT/s (expandable up to 64GB)
-512GB M.2 2280 PCIe 3.0×4 SSD (expandable up to 16TB)
-WIFI 5 (Realtek RTL8822CE, up to 866.7Mbps), Bluetooth 5.0
-Triple 4K60Hz output via HDMI, DP & Type-C
SKU:
nitro-n50-650-gaming-desktop-computer-2-2
₨ 65,000.00 Original price was: ₨ 65,000.00.₨ 49,999.00Current price is: ₨ 49,999.00.
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
| Brand | GMKtec Mini PC |
|---|---|
| Released Date | 2025 |
| Weight | 0.185 kg |
| Processor | AMD Ryzenâ„¢ 5 3500U |
| Warranty | 1 year |
RAM
| Installed System Memory | 16GB |
|---|
Storage
| SSD Capacity | 512 GB |
|---|
Features
| Cooling System | Air Cooling |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 |
Color
| Color | Silver |
|---|
Ports and Connectivity
| Card Reader | NO |
|---|---|
| Headphones and MIc | YES |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “GMKtec G10 Mini PC Computer | AMD Ryzen 5 3500U | Quad-Core 8-8Thread | 16GB RAM | 512 M.2 SSD | Windows 11 | 1 Year Warranty” Cancel reply
Related Products
Acer Veriton S2720G | Intel Core I5-14400 Processor | 8 GB RAM | 512 GB SSD Storage | Intel UHD Graphics 730 | Acer 19″ Monitor | Inbuilt Speaker and WIFI
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 135,000.00
SKU:
ON92918-1-1-1
ACER VERITON VS2720G | INTEL CORE I7-14700 PROCESSOR | 8GB DDR5 RAM | 512GB NVME SSD | WIFI | ACER K202Q 19.5″LED
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 196,000.00
AMD MID RANGE CUSTOM GAMING PC BUILD | AMD Ryzen 7 9700X | PNY RTX 4060 8GB | 16GB DDR5 RAM | 1TB SSD
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 215,000.00
SKU:
custom-build-2
Dell Optiplex Tower 7010 i7 13th Gen | 8GB RAM | 512 SSD | 19″ Monitor
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 135,000.00
SKU:
ON92918
Dell Vostro 3020 Tower | i5-13400 | 8GB | 512SSD | UBT
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 95,000.00
SKU:
dell-vostro-3020-tower-i5
| Brand | Dell |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 3000 Gaming Desktop – 13th Gen i7 | RTX 4060 8GB | 16GB RAM | 512GB SSD | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 265,000.00
SKU:
acer-predator-orion-3000
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.