Dell Vostro 3020 Tower | i5-13400 | 8GB | 512SSD | UBT
SKU:
dell-vostro-3020-tower-i5
₨ 95,000.00
Out of stock
Out of stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
| Display Size | 19.5 inch |
| Generation | 13th |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Maximum Display Resolution | – |
| Operation System | Ubuntu OS |
| Ports_and_connectivity |
|
| Processor | Intel Core i5-13400 |
| Processor_Speed | 2.50 GHz to 4.60 GHz Turbo |
| Ram | 8GB |
| Series | Vostro |
| Storage | 512GB SSD |
| Warranty | 1 Year |
Specification
Overview
| Brand | Dell |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
Motherboard
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
|---|---|
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Storage
| HDD | 2TB HDD |
|---|
Display Support
| External Display | Enter value |
|---|---|
| Maximum Resolution | Enter value |
Features
| Cooling System | Enter Value |
|---|---|
| RGB Lighting | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
Color
| RGB Lighting | Enter Value |
|---|
Ports and Connectivity
| HDMI | Enter Value |
|---|---|
| Card Reader | Enter Value |
Power Supply
| Wattage | Enter value |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Dell Vostro 3020 Tower | i5-13400 | 8GB | 512SSD | UBT” Cancel reply
Related Products
Dell Alienware Aurora Gaming Desktop ACT1250 | Intel Core Ultra 9 285K Processor | GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 | 64GB DDR5 RAM 5200 MT/s | 2TB NVMe M.2 PCIe SSD | Windows 11 | 3 Years Authorized Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 965,000.00
| Brand | Dell |
|---|---|
| Model | Alienware Aurora Gaming Desktop |
| Released Date | 2026 |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 processor 285K (24-Core, 76MB Total Cache, 3.7GHz to 5.7GHz) |
| Installed System Memory | 64GB Dual Channel DDR5 (2x 32GB – Green) 5200 MT/s |
| SSD Capacity | 2 TB, M.2, PCIe NVMe, SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 |
| Operating System | (Dell Technologies recommends Windows 11 Pro for business) Windows 11 Home |
| Color | Black |
| Cooling System | 1000W Platinum Rated PSU, Clea r Door & 240mm Liquid Cooler w ith AlienFX lighting |
| Speaker | Onboard, Realtek high-performance Audio chip (ALC1220) |
| Weight | 33.9 LBS |
| Warranty | 3 years |
Gaming PC Build Under 120K(AMD Ryzen 5 5600X | PNY RTX 3050 6GB | 16GB RAM | 512GB SSD)
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 120,000.00
SKU:
custom-build-1
Dell Optiplex Tower 7010 i7 13th Gen | 8GB RAM | 512 SSD | 19″ Monitor
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 135,000.00
SKU:
ON92918
Acer Nitro N50-650 Gaming Desktop i5 13400F | 16GB DDR4 RAM | 512GB M.2 pcie SSD | Intel Arc A380 6GB Graphics Card | Win 11 | 2 Years Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
nitro-n50-650-gaming-desktop-computer
| Brand | Acer |
|---|---|
| Color | Black |
| Card Reader | NO |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | NO |
| Display Size | – |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 8GB |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2..3kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 3 years |
Acer Predator Orion 3000 Gaming Desktop | i5 13400F | RTX 3060 12GB | 32GB RAM | 512GB SSD | 2 Years Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 205,000.00
SKU:
predator-orion-3000-po3-650-ub92-gaming-desktop-computer
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 7000 Gaming Desktop | 13th Gen i9 13900KF | RTX 4090 24GB | 64GB RAM | 1TB SSD | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 765,000.00
SKU:
acer-predator-orion-7000-gaming-desktop
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.