TOUGHRAM Z-ONE RGB Memory DDR4 3200MHz (8GB x 1)
Built with high-quality components, the TOUGHRAM Z-ONE RGB delivers high performance with stunning RGB lighting maximized for effortless sync with your RGB ecosystem.
SKU:
toughram-z-one-rgb-memory-ddr4-3200mhz
₨ 12,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
| P/N | R019D408GX1-3200C16S |
|---|---|
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| CAPACITY | 8GB Kit (8G x1) |
| TESTED LATENCY | 16-18-18-36 |
| VOLTAGE (V) | 1.35 V |
| SPEED | 3200 MHz |
| CONNECTOR | Intel 500, 400, 300, 200, 100, X299 Series AMD X570, B550 |
| MODULE TYPE | DIMM |
| PERFORMANCE PROFILE | XMP 2.0 Ready |
| PACKAGE CONTENT | 1 x 8GB memory module |
| COLOR | Black |
Specification
Overview
| Brand | Thermaltake |
|---|---|
| Series | Enter Value |
Performance Specifications
| Timing | Enter Value |
|---|---|
| Voltage: | Enter Value |
| Multi-channel Kit | Enter Value |
| Performance Profile | Enter Value |
Features
| Compatibility | Enter Value |
|---|---|
| Heat Spreader | Enter Value |
| Recommended Use | Enter Value |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “TOUGHRAM Z-ONE RGB Memory DDR4 3200MHz (8GB x 1)” Cancel reply
Related Products
Thermaltake H200 TG RGB ATX Mid Tower Chassis
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 15,799.00
SKU:
thermaltake-h200
Thermaltake Core P5 Tempered Glass Ti Edition ATX Wall-Mount Chassis
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 21,500.00
SKU:
thermaltake-core-p5
AMD Ryzen 9 3900X CPU / Unlocked / 12 Cores / 24 Threads / 3.8GHz base / 4.6GHz boost / 64MB L3 Cache / 105W TDP
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 45,000.00
SKU:
amd-ryzen-9-3900x-processor
| Brand | AMD |
|---|---|
| Series | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| Base clock: | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Threads | Enter Value |
| TDP | Enter Value |
| Maximum supported Size | Enter Value |
| Maximum supported Speed | Enter Value |
| Max Number of Channels | Enter Value |
| Graphics Base Frequency | Enter Value |
| Max Dynamic Frequency | Enter Value |
| Max Video Memory | Enter Value |
| Maximum Resolution | Enter value |
TOUGHRAM XG RGB Memory DDR4 3600MHz 32GB Kit (16G x2)-White
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 25,000.00
SKU:
toughram-xg-rgb-memory-3600mhz
TH240 ARGB Sync Snow Edition AIO Liquid Cooler
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 15,500.00
SKU:
th240-argb-sync-snow





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.