Logitech G335 Lightweight Wired Gaming Headset – Over-Ear Gaming Headphones for PC, Playstation & XBox
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 9,500.00
SKU:
logitech-g335
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 7 |
| Headphone Type | Gaming |
| Color | White |
| Headbands | Yes |
| Driver Size | 42 mm |
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Impedance: | 38 Ohms |
| Sensitivity: | 87.5 dB SPL/mW |
| Microphone Pickup Pattern | Cardioid (Unidirectional) |
| Frequency Response (Mic) | 100Hz – 10KHz |
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
| Cable Length /Wireless | [Enter Cable Length] meters/feet |
| Ear Cup Material | [Enter Material] (e.g., Memory Foam, Leatherette) |
| Weight | 1.1kg |
| Foldable Design | No |
| Noise Cancellation | Yes |
| Sound Isolation | Yes |
| Volume Control | On Ear Control |
Logitech G431 7.1 Surround Sound Gaming Headset
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 11,800.00
SKU:
logitech-g431
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Auspire 6 |
| Headphone Type | Gaming |
| Color | White |
| Headbands | Yes |
| Driver Size | 41 mm |
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Impedance: | 37 Ohms |
| Sensitivity: | 87.5 dB SPL/mW |
| Microphone Pickup Pattern | Cardioid (Unidirectional) |
| Frequency Response (Mic) | 100Hz – 10KHz |
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
| Cable Length /Wireless | [Enter Cable Length] meters/feet |
| Ear Cup Material | [Enter Material] (e.g., Memory Foam, Leatherette) |
| Weight | 1.1kg |
| Foldable Design | No |
| Noise Cancellation | Yes |
| Sound Isolation | Yes |
| Volume Control | On Ear Control |
ARGENT H5 RGB Wireless Gaming Headset
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 9,000.00
SKU:
argent-h5-rgb-wireless-gaming-headset
| Brand | Thermaltake |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 5 |
| Headphone Type | Gaming |
| Color | White |
| Headbands | Yes |
| Driver Size | 40 mm |
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Impedance: | 36 Ohms |
| Sensitivity: | 87.5 dB SPL/mW |
| Microphone Pickup Pattern | Cardioid (Unidirectional) |
| Frequency Response (Mic) | 100Hz – 10KHz |
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
| Cable Length /Wireless | [Enter Cable Length] meters/feet |
| Ear Cup Material | [Enter Material] (e.g., Memory Foam, Leatherette) |
| Weight | 1.1kg |
| Foldable Design | No |
| Noise Cancellation | Yes |
| Sound Isolation | Yes |
| Volume Control | On Ear Control |
Logitech C270 HD WebCam – 720p Video with Noise Reducing, Built-in Mic
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,800.00
SKU:
logitech-c270
Logitech C310 HD WebCam – 720p Video with Noise Reducing Mic, Lighting Correction
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,800.00
SKU:
logitech-c310
Logitech C505 HD 720 Pixels WebCam Built In Mono Microphone
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 7,200.00
SKU:
logitech-c505
Logitech C525 HD WebCam – 8MP Snapshots, Swivel Design, Built-in Mic
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 10,000.00
SKU:
logitech-c525
LOGITECH G300S AMBIDEXTROUS OPTICAL GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
logitech-g300s
Logitech Pebble M350 Slim Wireless/Bluetooth Mouse – Modern, Slim & Silent Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,800.00
SKU:
logitech-m350
Logitech M590 Multi Device Silent Wireless/Bluetooth Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,200.00
SKU:
logitech-590
Logitech G302 Daedalus Prime MOBA Gaming Mouse – 4000 DPI, Light Sync RGB Backlit
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,800.00
SKU:
logitech-g302
Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse 12000 DPI, 1ms Report Rate
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 14,500.00
SKU:
logitech-g603
Logitech G502 Hero Optical 16000dpi Wired USB Gaming Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 8,500.00
SKU:
logitech-g502-hero-optical-16000dpi-wired-usb-gaming-mouse
M700 Extended Gaming Mouse Pad
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 3,500.00
SKU:
m700-extended-gaming-mouse-pad
Predator Cestus 310 Gaming Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,000.00
SKU:
predator-cestus-310-gaming-mouse
LOGITECH MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,500.00
SKU:
logitech-mk235
LOGITECH MK220 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 3,500.00
SKU:
mk220
LOGITECH MK240 NANO WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,500.00
SKU:
logitech-mk240
LOGITECH MK270 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 4,000.00
SKU:
mk270
Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard with Integrated Touchpad
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 6,400.00
SKU:
logitech-k400
