Intel Core i7-12700K 3.6 GHz 12-Core LGA 1700 Alder Lake Processor
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 61,000.00
SKU:
intel-core-i7-12700k-processor
| Brand | Intel |
|---|---|
| Series | Enter Value |
| Socket Type | LGA 1700 |
| Base clock: | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Threads | Enter Value |
| TDP | Enter Value |
| Maximum supported Size | Enter Value |
| Maximum supported Speed | Enter Value |
| Max Number of Channels | Enter Value |
| Graphics Base Frequency | Enter Value |
| Max Dynamic Frequency | Enter Value |
| Max Video Memory | Enter Value |
| Maximum Resolution | Enter value |
AMD Ryzen 9 3950X 16 Core 32 Threads 4.7 GHz 72 MB Cache
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 118,500.00
SKU:
amd-ryzen-9-3950x-processor
| Brand | AMD |
|---|---|
| Series | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| Base clock: | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Threads | Enter Value |
| TDP | Enter Value |
| Maximum supported Size | Enter Value |
| Maximum supported Speed | Enter Value |
| Max Number of Channels | Enter Value |
| Graphics Base Frequency | Enter Value |
| Max Dynamic Frequency | Enter Value |
| Max Video Memory | Enter Value |
| Maximum Resolution | Enter value |
Intel Core i5-12600K Alder Lake (12th Gen) CPU / Unlocked / 10 Cores (6P + 4E) / 16 Threads / 3.70GHz Base / 4.90GHz Max Turbo / 150W TDP
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 40,000.00
SKU:
intel-core-i5-12600k-processor
| Brand | Intel |
|---|---|
| Series | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| Base clock: | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Threads | Enter Value |
| TDP | Enter Value |
| Maximum supported Size | Enter Value |
| Maximum supported Speed | Enter Value |
| Max Number of Channels | Enter Value |
| Graphics Base Frequency | Enter Value |
| Max Dynamic Frequency | Enter Value |
| Max Video Memory | Enter Value |
| Maximum Resolution | Enter value |
TOUGHRAM XG RGB Memory DDR4 4000MHz 16GB (8GB x2)-White
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 25,000.00
SKU:
toughram-xg-rgb-memory-ddr4-4000mhz-16gb-8x2
TOUGHRAM XG RGB Memory DDR4 4400MHz 16GB
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 28,000.00
SKU:
toughram-xg-rgb-memory-ddr4-4400mhz-16gb
TOUGHRAM XG RGB Memory DDR4 4600MHz 16GB (8GB x2)-White
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 28,000.00
SKU:
toughram-xg-rgb-memory-4600mhz
TOUGHRAM XG RGB Memory DDR4 3600MHz 32GB Kit (16G x2)-White
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 25,000.00
SKU:
toughram-xg-rgb-memory-3600mhz
TOUGHRAM Z-ONE RGB Memory DDR4 3200MHz (8GB x 1)
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 12,000.00
SKU:
toughram-z-one-rgb-memory-ddr4-3200mhz
ASUS TUF-B450M-PRO Gaming AMD B450m ATX gaming motherboard Aura Sync RGB LED lighting DDR4 4400MHz support Dual M.2 and native USB 3.1 Gen 2
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 22,500.00
SKU:
asus-tuf-b450m-pro-gaming-amd-b450m-atx-gaming-motherboard
ASUS Prime B450M-A II AMD AM4 (Ryzen 5000, 3rd/2nd/1st Gen Ryzen Micro ATX Motherboard (128GB DDR4, 4400 O.C.), NVMe, HDMI 2.0b/DVI/D-Sub, USB 3.2 Gen 2, BIOS Flashback, and Aura Sync)
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 16,500.00
SKU:
asus-prime-m450m-amd-4-ryzen-5000-3rd-2nd-1st-gen-ryzen-micro-atx-motherboard
TH360 ARGB Sync AIO Liquid Cooler
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 22,000.00
SKU:
th360-argb-sync-aio-liquid-cooler
TH420 ARGB Sync All-In-One Liquid Cooler
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 25,000.00
SKU:
th420-argb-sync-all-in-one-liquid-cooler
TH240 ARGB Sync Snow Edition AIO Liquid Cooler
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 15,500.00
SKU:
th240-argb-sync-snow
Dell OptiPlex 5400 Intel 12th Gen i7 8GB RAM 512GB SSD 23.5 FULL HD All-in-One Desktop Computer-3 years warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 175,000.00
SKU:
dell-optiplex-5400-intel-12th-gen-i7
Dell OptiPlex 5400 AIO i3 12th gen | 8GB RAM | 256GB SSD | 23.5 FHD | 3 Years Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 125,000.00
SKU:
dell-optiplex-5400-intel-12th-gen-i5
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Optiplex |
| Model | Dell OptiPlex 5400 |
| Intel/Ryzen | i3 12100T |
| Speed | 4.10GHz |
| Cores | 4 Cores |
| Cache | 12MB |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 3200 MHz |
| Slots | 2 Slots |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| Screen Size | 24″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 2x HDMI Ports |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 2x USB Type-C ports |
| Network(RJ45) | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 3 years |
Dell Vostro 3020 Tower | i5-13400 | 8GB | 512SSD | UBT
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 95,000.00
SKU:
dell-vostro-3020-tower-i5
| Brand | Dell |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 3000 Gaming Desktop | i5 13400F | RTX 3060 12GB | 32GB RAM | 512GB SSD | 2 Years Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 205,000.00
SKU:
predator-orion-3000-po3-650-ub92-gaming-desktop-computer
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 3000 Gaming Desktop – 13th Gen i7 | RTX 4060 8GB | 16GB RAM | 512GB SSD | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 265,000.00
SKU:
acer-predator-orion-3000
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 7000 Gaming Desktop | 13th Gen i7 13700KF | RTX 4080 12GB | 32GB RAM | 512GB SSD | 2 Years Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 590,000.00
SKU:
acer-predator-orion-7000
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Acer Predator Orion 7000 Gaming Desktop | 13th Gen i9 13900KF | RTX 4090 24GB | 64GB RAM | 1TB SSD | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 765,000.00
SKU:
acer-predator-orion-7000-gaming-desktop
| Brand | Acer |
|---|---|
| Clock Speed | Enter Value |
| HDD | 2TB HDD |
| External Display | Enter value |
| Maximum Resolution | Enter value |
| Cooling System | Enter Value |
| RGB Lighting | Enter Value |
| HDMI | Enter Value |
| Card Reader | Enter Value |
| Wattage | Enter value |
| Display Size | 155×312.6x221x2 mm |
| M.2 Slots for SSD | Enter value |
| PCI Express x1 Slots | Enter value |
| PCI Express x16 Slots | Enter value |
| Threads | Enter Value |
| Cores | Enter Value |
| Motherboard Brand | Enter Value |
| Socket Type | Enter Value |
| NVMe Slots | Enter Value |
| No. of Fans | Enter Value |
| Motherboard Type | Enter Value |
Logitech G331 Gaming Headset Black/Red – Stereo Over Ear Headphones With Mic (Wired)
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 8,500.00
SKU:
logitech-g331
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 9 |
| Headphone Type | Gaming |
| Color | White |
| Headbands | Yes |
| Driver Size | 44 mm |
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Impedance: | 40 Ohms |
| Sensitivity: | 87.5 dB SPL/mW |
| Microphone Pickup Pattern | Cardioid (Unidirectional) |
| Frequency Response (Mic) | 100Hz – 10KHz |
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
| Cable Length /Wireless | [Enter Cable Length] meters/feet |
| Ear Cup Material | [Enter Material] (e.g., Memory Foam, Leatherette) |
| Weight | 1.1kg |
| Foldable Design | No |
| Noise Cancellation | Yes |
| Sound Isolation | Yes |
| Volume Control | On Ear Control |
Logitech H600 Wireless Headset
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 11,000.00
SKU:
logitech-h600
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 8 |
| Headphone Type | Gaming |
| Color | White |
| Headbands | Yes |
| Driver Size | 43 mm |
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Impedance: | 39 Ohms |
| Sensitivity: | 87.5 dB SPL/mW |
| Microphone Pickup Pattern | Cardioid (Unidirectional) |
| Frequency Response (Mic) | 100Hz – 10KHz |
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
| Cable Length /Wireless | [Enter Cable Length] meters/feet |
| Ear Cup Material | [Enter Material] (e.g., Memory Foam, Leatherette) |
| Weight | 1.1kg |
| Foldable Design | No |
| Noise Cancellation | Yes |
| Sound Isolation | Yes |
| Volume Control | On Ear Control |
