Predator Gaming Utility Backpack Fits up to 17.3″
Acer Predator Gaming Utility Backpack for Pro Gamers
super spacious with multiple compartments
breathable cushion
travel trolley handles
SKU:
predator-gaming-utility-backpack
₨ 8,500.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
- Acer Predator Gaming Utility Backpack for Pro Gamers
- super spacious with multiple compartments
- breathable cushion
- travel trolley handles
Specification
Overview
| Brand | Acer |
|---|---|
| Weight | |
| Color | Silver |
Features
| Special Features | Enter special Features |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Predator Gaming Utility Backpack Fits up to 17.3″” Cancel reply
Related Products
ASUS ZENBOOK 14X Oled Q410VA i5 13th Gen | 8GB LPDDR5 Ram | 512GB SSD | 14.5” 120Hz Touch screen | 2 Years Warranty
Laptops, ASUS, Intel i5 Laptop Price in Nepal, Zenbook, 8 gb ram laptop, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 5.00 out of 5
In stock
₨ 105,000.00
SKU:
ON0017
| Brand | Asus |
|---|---|
| Model | Asus ZenBook 14 |
| Color | Black |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Touchpad | Multi-touch |
| Screen Size | 14″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 8GB |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Resolution | WQXGA+ 2880 x 1800 |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| RAM Type | LPDDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | OLED, Touch Screen |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |
HP ProBook 440 G10 Notebook i7 13th Gen | 16 GB LPDDR5 RAM | 512 GB SSD | 14″ FHD(1920×1080) Display | 3 Years Warranty
Laptops, HP, Intel i7 Laptop Price in Nepal, Notebook, 16 gb ram laptop, Laptop for engineers, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 5.00 out of 5
In stock
₨ 160,000.00
SKU:
ON0140
| Brand | HP |
|---|---|
| Model | HP Probook 440 G10 |
| Color | Silver |
| Laptop Type | Business Series |
| Operating System | Windows 11 |
| Weight | 1.4kg |
| Warranty | 3 years |
| Processor | Intel |
| CPU | i7 1355U |
| Cores | 10 Cores |
| Threads | 12 Threads |
| Clock Speed | up to 5.0 Ghz |
| Graphics Model | Intel Graphics |
| Graphics Model Type | Integrated Graphics |
| Graphics Memory Capacity | 4GB |
| Graphics Memory Technology | DDR6 |
| Maximum Graphics Power | 45W |
| Installed System Memory | 16GB |
| Memory Type | LPDDR5 |
| Memory Speed | 5200Mhz |
| Slots | 2 Slots |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | SSD |
| Storage Slots | 1 Slots |
| Disk Form Factor | NVMe PCIe Gen4 |
| Screen Size | 14″ |
| Display Type | IPS LED |
| touchscreen | No |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 90Hz |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Peak Brightness | 250nits |
| Microphone | Yes |
| Finger-Print Reader | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Speaker | Dual Stereo |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Touchpad | Multi-touch |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Number of USB Ports | 4 Ports |
| USB-A | 2x USB Standard-A ports |
| USB-C | 2x Thunderbolt Type-C port |
| Network(RJ45) | No |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Card Reader | NO |
| WI-FI | Wireless 6E AX1675i |
| Bluetooth | v5.2 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Number of Cells | 3 Cells |
| Capacity | 51Whr |
| Maximum Battery Run Time | 6 Hours |
| Power Supply Wattage | 65Watts |
Acer Nitro V16 2024 Ryzen 7 8845HS | RTX 4050 | 16GB RAM | 512GB SSD | 16″ WUXGA 165Hz Display | 2 Years Warranty
Laptops, Acer, AMD Ryzen 7 Laptop Price in Nepal, Nitro, 16 gb ram laptop, Gaming Laptop Under 1.5 Lakh in Nepal, Gaming Laptop Under 2 Lakh, Gaming Laptops, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ONXXXX
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Nitro v16 |
| Color | Black |
| Laptop Type | Budget Gaming Laptops |
| Released Date | 2024 |
| Operating System | Windows 11 |
| Weight | 2.5Kg |
| Warranty | 2 years |
| Processor | AMD |
| CPU | Ryzen 7 8845HS |
| Cores | 8 Cores |
| Threads | 16 Threads |
| Clock Speed | upto 5.10 Ghz |
| Graphics Model | NVIDIA Graphics |
| Graphics Model Type | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Graphics Memory Capacity | 6GB |
| Graphics Memory Technology | DDR6 |
| Maximum Graphics Power | 125W |
| Installed System Memory | 16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Speed | 5600Mhz |
| Slots | 2 Slots |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | SSD |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Disk Form Factor | NVMe PCIe Gen4 |
| Screen Size | 16″ |
| Display Type | IPS LED |
| touchscreen | No |
| Resolution | WUXGA (1900 x 1200) |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Peak Brightness | 300nits |
| Microphone | Yes |
| Finger-Print Reader | No |
| Webcam | 1080p |
| Speaker | Dual Stereo |
| Keyboard | 4-Zone RGB Backliight Keyboard |
| Touchpad | Multi-touch |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Number of USB Ports | 4 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 1x USB Type-C Thunderbolt port |
| Network(RJ45) | Yes |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Card Reader | NO |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| Bluetooth | v5.2 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Number of Cells | 4 cells |
| Capacity | 57.5Whr |
| Maximum Battery Run Time | 4 Hours |
| Power Supply Wattage | 135W |
Dell Latitude 3430 i5 12th Gen | 16GB RAM | 512GB SSD | Win 11
Laptops, Dell, Dell i5 Laptop, Intel i5 Laptop Price in Nepal, Latitude, 16 gb ram laptop, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ON0043
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Bluetooth | v5.2 |
| Capacity | 54Whr |
| Card Reader | Micro-SD |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDMI | 1x HDMI (4K@30fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | Dell Latitude 3430 |
| Display Size | 14″ |
| Released Date | 2022 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.12 kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 14″ |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 3 years |
Acer Swift Go 14 2025 Ultra 9 285H | 16GB RAM | 1TB SSD | 14″ WUXGA IPS Touch Display | Backlight Keyboard | 2 Years Warranty
Laptops, Acer, Swift, 16 gb ram laptop, Laptop for Graphic Design, laptop for students, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
| Brand | Acer |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Keyboard | White |
| Bluetooth | v5.2 |
| Card Reader | Micro-SD |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | Acer Swift Go 14 |
| Display Size | 14″ |
| Released Date | 2025 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.25 kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 1 TB |
| WI-FI | Intel Killer Wi-Fi 7 |
| RAM Type | LPDDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Clock Speed | 24MB Cache, up to 5.1 GHz |
| Display Type | OLED |
| Screen Size | 14″ |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.