Logitech H111 Stereo Headset
SKU:
logitech-h600-1-1-1
₨ 2,800.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Logitech H111 Headset |
| Headphone Type | Conference Headphone |
| Color | Black |
Key Specifications
| Driver Size | 40 mm |
|---|---|
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Sensitivity: | 100 dB +/-3 dB |
Compatibility and Connectivity
| Compatible Devices | PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, and mobile devices with 3.5 mm audio jack |
|---|---|
| Cable Length /Wireless | 2.35m |
Design and Comfort
| Ear Cup Material | Memory Foam |
|---|---|
| Weight | 100g, 74g |
| Foldable Design | No |
Audio Features
| Noise Cancellation | Yes |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Logitech H111 Stereo Headset” Cancel reply
Related Products
Predator Cestus 310 Gaming Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,000.00
SKU:
predator-cestus-310-gaming-mouse
LOGITECH MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,500.00
SKU:
logitech-mk235
LOGITECH MK240 NANO WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,500.00
SKU:
logitech-mk240
Logitech G213 RGB Gaming Keyboard – Spill Resistant, Mech Dome Keys, 16M RGB Colors
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 8,300.00
SKU:
logitech-g213
Logitech G512 Carbon RGB Mechanical Gaming Keyboard – Per-Key RGB, LightSync, Mechanical Switches
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 16,000.00
SKU:
logitech-g512





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.