Level 20 RGB Titanium Gaming Keyboard Cherry MX Blue
SKU:
logitech-g512-1
₨ 17,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
The Level 20 RGB gaming keyboard brings performance gaming to a new level. It uses the latest technology, both in software and hardware, to give you a competitive advantage and improve your gameplay.
| Processor | Tegra |
| Brand | Thermaltake |
| Series | Level 20 RGB |
| Item model number | KB-LVT-BLSRUS-01 |
| Hardware Platform | PC |
| Item Weight | 3.31 pounds (1.49 kg) |
| Product Dimensions | 21.2 x 10.5 x 2.6 inches (53.8 x 26.7 x 6.6 cm) |
| Item Dimensions Lx W x H | 21.2 x 10.5 x 2.6 inches (53.8 x 26.7 x 6.6 cm) |
| Color | Titanium |
| Power Source | Corded Electric |
| Manufacturer | Thermaltake |
| Date First Available | February 27, 2019 |
| Compatible Devices | Tablet, Smartphone |
| Connectivity Technology | USB |
| Keyboard Description | Gaming |
| Recommended Uses For Product | Gaming |
| Special Feature | Lighting |
| Number of Keys | 3 |
| Keyboard backlighting color support | RGB |
| Style | Gaming Keyboard |
Specification
Overview
| Brand | Thermaltake |
|---|
Key Switches
| Key Type | Cherry MX Blue Switch |
|---|
Connectivity
| Wireless | No |
|---|---|
| Wired | Yes |
| Additional Port: | USB Port, Headphone Port |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Level 20 RGB Titanium Gaming Keyboard Cherry MX Blue” Cancel reply
Related Products
Logitech C505 HD 720 Pixels WebCam Built In Mono Microphone
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 7,200.00
SKU:
logitech-c505
LOGITECH G300S AMBIDEXTROUS OPTICAL GAMING MOUSE
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
logitech-g300s
Logitech Pebble M350 Slim Wireless/Bluetooth Mouse – Modern, Slim & Silent Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,800.00
SKU:
logitech-m350
Predator Cestus 310 Gaming Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,000.00
SKU:
predator-cestus-310-gaming-mouse
LOGITECH MK235 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,500.00
SKU:
logitech-mk235
Logitech G413 Mechanical Backlit Gaming Keyboard
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 11,500.00
SKU:
logitech-g413







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.