Dell E2016HV VESA Mountable LED-Lit Monitor | 20″ | Black
SKU:
dell-monitor-e2016hv
₨ 18,500.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Dell E2016HV VESA Mountable LED-Lit Monitor | 20″ | Black” Cancel reply
Related Products
Acer Nitro XZ306C X Curved Widescreen Monitor | 30″ UW-FHD (2560 x 1080) Display | 200Hz Refresh rate
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 64,000.00
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 30″ |
| Resolution | UW-FHD 2560 x 1080 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | White |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | NO |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Display Port 1.4, 1x HDMI 2.0, 2x HDMI 1.4 |
| Power Consumption | 30W |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 75x75mm |
| Special Features | AMD FreeSync |
| Built-in Speaker | Yes, 2W |
| Weight | 2.5Kg |
MSI Optix MAG 342CQR Gaming Monitor | 144Hz | UWQHD (3440×1440)
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 80,000.00
SKU:
optix-mag-343cqr-gamiing-monitor-144hz
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 1423 nits |
| Contrast Ratio | 1023:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | Enter special Features |
Acer Gaming Monitor Widescreen Monitor KG271 | 27″ | FHD | 1ms response time
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 30,000.00
SKU:
kg271-widescreen-lcd-monitor
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 27″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Panel Type | TN Panel |
| Color | Pink, Space Gray |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 300nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | NO |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI, VGA |
| Power Consumption | 18.5W |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 5.6Kg |
Dell 27″ Gaming Monitor S2721DGF | 165 Hz | QHD
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 95,000.00
SKU:
dell-27-gaming-monitor-s2721dgf
| Brand | Dell |
|---|---|
| Panel Type | IPS |
| Color | Black |
| Screen Size | 27″ |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Audio out, 2x HDMI |
| Power Consumption | 90W |
| Adjustability | Height, Tilt, Swivel, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | NVIDIA G-SYNC Compatible Certified, AMD FreeSync Premium Pro Technology |
| Weight | 4.5Kg |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Display Size | 27″ |
Dell 27″ 4K UHD USB-C Monitor – S2722QC | 60 Hz
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 85,000.00
SKU:
dell-27-4k-uhd-usb-c-monitor-s2722qc
| Brand | Dell |
|---|---|
| Display Size | 27″ |
| Panel Type | IPS |
| Color | White |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x Type-C, 2x HDMI, 2x Type-A |
| Power Consumption | 25W |
| Adjustability | Height, Tilt, Swivel, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | 100% DCIP |
| Built-in Speaker | 3W |
| Weight | 4.71Kg |
Dell UltraSharp USB-C Hub Monitor – U2723QE | 27″ | 4K | 100% sRGB
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 120,000.00
SKU:
dell-ultrasharp-27-4k-monitor-u2723qe
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Response Time | 3ms |
| Peak Brightness | 1400 nits |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | Enter special Features |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.