31.5″ Acer SH2 Essential Monitor – SH322QK BMIPHUX
- Screen: 31.5″ 4K UHD (3840 x 2160) 60 Hz
- Panel Technology: Vertical Alignment (VA) (178°x178°) AMD Adaptive-Sync, HDR 10
- Inputs: DisplayPort, HDMI, USB type-C
- Response Time: 4ms (G to G)
- Brightness: 250 Nits
₨ 68,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 31.5″ |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Color | Black |
Performance Specifications
| Refresh Rate | 60Hz |
|---|---|
| Response Time | 4ms (G to G) |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
Image Quality
| Aspect Ratio | 16:9 |
|---|---|
| Color Support | 16.7 Million |
Viewing Experience
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
|---|
Connectivity and Power
| Connectivity Options | Power Cord (US); USB Type-C Cable |
|---|---|
| Power Consumption | 120 W |
Ergonomics and Design
| Adjustability | VESA Mount Compatible,VESA Mount Standard |
|---|---|
| VESA Mount Compatibility | Wall Mountable |
Additional Features
| Special Features | AMD Adaptive-Sync |
|---|---|
| Built-in Speaker | 1wx2 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “31.5″ Acer SH2 Essential Monitor – SH322QK BMIPHUX” Cancel reply
Related Products
Acer Nitro XZ342CU Curved Gaming Monitor | 34″ Quad-HD display | 180Hz Refresh rate | 1ms Response Time
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 82,000.00
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 34″ |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | Black |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Color Support | 1.07 Billion |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 2 x DisplayPort 1.4, 2 x HDMI(2.0), 1 x Audio Out |
| Power Consumption | 240V |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync, HDR |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 4.2Kg |
MSI optix g27cq4 curved gaming monitor | 27″ | 165hz | WQHD | 1ms Response Time
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 65,500.00
SKU:
msi-optic-g27cq4
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 1419 nits |
| Contrast Ratio | 1019:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
MSI Optix G24C4 Curved Gaming Monitor | 144 Hz
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 45,000.00
SKU:
msi-optic-g24c4
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Pink, Space Gray |
| Screen Size | 15.6″ |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 3ms |
| Peak Brightness | 1418 nits |
| Contrast Ratio | 1018:01:00 |
| Screen to body Ratio | 98% |
| Color Support | SRGB |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 750W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
Acer XG270HU Gaming Monitor | 27″ | WQHD | 144Hz | 1ms response time
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
acer-xg270hu-gaming-monitor
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 27″ |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Panel Type | TN Panel |
| Color | Pink, Space Gray |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 350 nits |
| Contrast Ratio | 100Million:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | HDMI |
| Power Consumption | 28W |
| Adjustability | Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | Enter special Features, HDR |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 2.9kg |
Acer ED323QUR Gaming Monitor | 32″ | WQHD LED | 144Hz | 4ms
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
acer-ed323qur-gaming-monitor
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 32″ |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Panel Type | VA Panel |
| Color | Pink, Space Gray |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 4ms |
| Peak Brightness | 250nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 Million |
| HDR Support | Yes |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x HDMI, 1x Display Port |
| Power Consumption | 30W |
| Adjustability | Tilt, Pivot |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | VisionCare, Flicker-free, Low Dimming, ComfyView, Zero Frame |
| Built-in Speaker | Yes, 2W |
| Weight | 6.12kg |
Acer KG251Q Gaming Monitor | 24″ | Full-HD | 144Hz | 1ms
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 39,000.00
SKU:
acer-kg251q-gaming-monitor
| Brand | Acer |
|---|---|
| Display Size | 25″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Panel Type | TN Panel |
| Color | Pink, Space Gray |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Response Time | 1ms |
| Peak Brightness | 400nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 million colors |
| HDR Support | NO |
| Viewing Angles | 178° horizontal/vertical |
| Connectivity Options | 1x DVI, 1x HDMI, 1x Display Port |
| Power Consumption | 17.10W |
| Adjustability | Tilt |
| VESA Mount Compatibility | 100x100mm |
| Special Features | AMD FreeSync |
| Built-in Speaker | Yes, 2x2W |
| Weight | 5.6Kg |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.