Logitech H340 USB Headset
SKU:
logitech-h600-1-1
₨ 7,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
Specification
Overview
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Model | Logitech H340 Headset |
| Headphone Type | Conference Headphone |
| Color | Black |
Key Specifications
| Driver Size | 40 mm |
|---|---|
| Frequency Response | 20Hz – 20KHz |
| Sensitivity: | 115 dB +/-3 dB |
Compatibility and Connectivity
| Compatible Devices | Any devices with usb port |
|---|---|
| Cable Length /Wireless | 1.9m |
Design and Comfort
| Ear Cup Material | Memory Foam |
|---|---|
| Weight | 100g |
| Foldable Design | No |
Audio Features
| Noise Cancellation | Yes |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Logitech H340 USB Headset” Cancel reply
Related Products
Logitech Pebble M350 Slim Wireless/Bluetooth Mouse – Modern, Slim & Silent Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 4,800.00
SKU:
logitech-m350
Predator Cestus 310 Gaming Mouse
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 5,000.00
SKU:
predator-cestus-310-gaming-mouse
LOGITECH MK270 WIRELESS KEYBOARD AND MOUSE COMBO SET
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 4,000.00
SKU:
mk270






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.