Showing all 5 resultsSorted by latest
MSI Summit
MSI Summit E15 A11SCS | i7 11th Gen | GTX 1650Ti | 16GB RAM | 1TB SSD | 15.6″ 4K UHD Display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Summit, 16 gb ram laptop, Laptop for engineers, Laptop for Graphic Design, laptop for students, Laptop for video editing
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 226,000.00
SKU:
ON0092
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E15 A11SCS |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.3kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Summit B15 A11M | i5 11th Gen | 8GB RAM | Iris Xe | 512GB SSD | 15.6″ FHD Display
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 125,000.00
SKU:
ON0093
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit B15 A11M |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 8GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.3kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Summit E13 Flip Evo 2-in-1 Laptop | i7-1195G7 | Intel Iris | 16GB RAM | 1TB SSD | 13.4″ FHD Touchscreen display
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ON0094
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E13 Flip |
| Display Size | 13.4″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.3kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | LPDDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 13.4″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Summit E16 Flip 2-in-1 i7-1195G7 | RTX 3050 | 16GB RAM | 1TB SSD | 16.1″ QHD 120Hz Touchscreen display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Summit, 16 gb ram laptop, 2-in-1 laptops, Laptop for engineers
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 248,000.00
SKU:
ON0095
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Bluetooth | v5.2 |
| Capacity | 82Whr |
| Card Reader | Micro-SD |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E16 Flip |
| Display Size | 16.1″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | Wireless Wi-Fi 6E |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16.1″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Summit E16 Flip Evo A13MT | Intel Core I7 13th Gen-1360P | 16GB DDR5 RAM | 1TB SSD | FHD 165Hz 16” Touchscreen Display
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 215,000.00
SKU:
ON0096
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E16 Flip |
| Display Size | 16″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.3kg |
| Speaker | YES |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |


