Showing 49–60 of 60 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
- MSI 60
SSD
Resolution
Operating System
- Windows 30
- Windows 10 7
- Windows 11 20
MSI Summit E16 Flip 2-in-1 i7-1195G7 | RTX 3050 | 16GB RAM | 1TB SSD | 16.1″ QHD 120Hz Touchscreen display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Summit, 16 gb ram laptop, 2-in-1 laptops, Laptop for engineers
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 248,000.00
SKU:
ON0095
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Keyboard | White Backlit Keyboard |
| Bluetooth | v5.2 |
| Capacity | 82Whr |
| Card Reader | Micro-SD |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E16 Flip |
| Display Size | 16.1″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | Wireless Wi-Fi 6E |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16.1″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Summit E16 Flip Evo A13MT | Intel Core I7 13th Gen-1360P | 16GB DDR5 RAM | 1TB SSD | FHD 165Hz 16” Touchscreen Display
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 215,000.00
SKU:
ON0096
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Summit E16 Flip |
| Display Size | 16″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.3kg |
| Speaker | YES |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Katana GF66 11UE | 11th Gen Intel Core i7-11800H processor| 16GB RAM | 512GB SSD | RTX 3060 | 15.6″ FHD 144Hz FHD Display
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
msi-katana-gf66-11ue-i7-11gen-16gb-512ssd-3060
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | Per-Key backlight RGB Keyboard |
| Bluetooth | v5.1 |
| Capacity | 53.5Whr |
| Card Reader | Micro-SD |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Katana GF66 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Weight | 2.25kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | IPS |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |
MSI Katana 15 B13VFK 2023 i7 13TH GEN | RTX 4060 | 16GB RAM | 1TB SSD | 15.6″ 144Hz FHD display | 2 Year Warranty
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Katana, 16 gb ram laptop, Gaming Laptops, Laptop for engineers, Laptop for Graphic Design, Laptop for video editing
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 220,000.00
SKU:
ON0098
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | RGB |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Katana 15 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.25kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |
MSI Katana 15 B13VEK i7 13TH GEN 2023| RTX 4050 | 16GB RAM | 1TB SSD | 15.6” 144Hz FHD Display | 2 Years Warranty
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Katana, 16 gb ram laptop, Gaming Laptops, Laptop for engineers
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 205,000.00
SKU:
msi-katana-15-b13vek-2023-i7-13th-gen
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | RGB |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Katana 15 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.25kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |
MSI GS66 Stealth 10SD Thin | i7 10TH GEN | 16GB RAM | 512GB SSD | GTX 1660Ti | 15.6″ FHD 144 Hz
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
msi-gs66-stealth-10sd-i7-10gen-16gb-512ssd-1660
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | Per-Key backlight RGB Keyboard |
| Bluetooth | v5.2 |
| Capacity | 99Whr |
| Cooling System | Dual Fan Cooling System |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI GS66 Stealth 10SD |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2020 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.1kg |
| Thunderbolt | Thunderbolt 3 |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | Intel |
| Warranty | 2 years |
MSI Stealth 15M A11SEK | i7 11th Gen | 16GB RAM | 512GB SSD | RTX 2060 | 15.6″ FHD 144Hz Display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Stealth, 16 gb ram laptop, Gaming Laptop Under 2 Lakh, Gaming Laptops, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ON0097
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | RGB |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Stealth 15M |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.69kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Stealth 15M A11UEK | i7 11th Gen | 16GB RAM | 512GB SSD | GTX 3060 |15.6″ FHD 144Hz Display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Stealth, 16 gb ram laptop, Gaming Laptop Under 1.5 Lakh in Nepal, Gaming Laptop Under 2 Lakh, Gaming Laptops, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
msi-stealth-15m-a11sdk-i7-11gen-16gb-512ssd-1660ti-144hz
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Stealth 15M |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.69kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Raider GE68 HX 13V i7 13TH GEN 2023 | RTX 4070 | 2TB SSD | 32GB RAM | 16″ 240Hz QHD display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, MSI, Raider, Gaming Laptops, Laptop for engineers, Laptop for Graphic Design, Laptop for video editing
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ON0178
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | RGB |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Raider GE68 |
| Display Size | 16″ |
| Released Date | 2023 |
| Installed System Memory | 32GB |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.9kg |
| Speaker | YES |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR5 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
MSI Bravo 15 A4DDR | Ryzen 7 4800H | RX5500M | 8GB RAM | 512GB SSD | 15.6” 144Hz FHD display
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 145,000.00
SKU:
msi-bravo-15a4ddr-ryzen7-8gb-512ssd
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | Red Blacklit Keyboard |
| Bluetooth | v5.1 |
| Capacity | 51Whr |
| Cooling System | Dual Fan Cooling System |
| HDMI | 1x HDMI (4K@30fps) |
| Model | MSI Bravo 15 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2020 |
| Peak Brightness | |
| Installed System Memory | 8GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.1kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Ryzen Processor | AMD Ryzen 7 4800H |
| Display Type | IPS |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | AMD |
| Warranty | 1 year |
MSI Bravo 15 A4DCR | Ryzen 5 4600H | RX5300M | 8GB RAM | 512GB SSD | 15.6″ 144Hz FHD display
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 128,000.00
SKU:
msi-bravo-15a4dcr-ryzen5-8gb-512ssd
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | Red Blacklit Keyboard |
| Bluetooth | v5.1 |
| Capacity | 51Whr |
| Cooling System | Dual Fan Cooling System |
| HDMI | 1x HDMI (4K@30fps) |
| Model | MSI Bravo 15 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2020 |
| Peak Brightness | |
| Installed System Memory | 8GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.1kg |
| Speaker | Dual Stereo |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Touchpad | Multi-touch |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Ryzen Processor | AMD Ryzen 7 4600H |
| Display Type | IPS |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor | AMD |
| Warranty | 1 year |
MSI Pulse GL66 11UEK | i7 11TH GEN 8 Core | 16GB RAM | 1TB SSD | RTX 3060 | 15.6″ QHD 165Hz display
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
msi-pulse-gl66-11uke-i7-11gen-16gb-1tbssd-3060-165hz
| Brand | MSI |
|---|---|
| Color | Black |
| Keyboard | RGB |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | MSI Pulse GL66 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.1kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |


