Dell OptiPlex 5400 Intel 12th Gen i7 8GB RAM 512GB SSD 23.5 FULL HD All-in-One Desktop Computer-3 years warranty
12th Gen Intel Core i7 12 Core
8GB DDR4 RAM
512GB PCIe M.2 SSD
23.8″ 1920 x 1080 Full HD Display
Integrated Intel UHD Graphics 770
UHS-II SDXC Card Reader
1GbE | Wi-Fi 6E | Bluetooth 5.2
USB 3.2 Gen 2 | 3.2 Gen 1
1080p Webcam, Dual Mics, and 2W Speakers
Wireless Keyboard & Mouse Included
SKU:
dell-optiplex-5400-intel-12th-gen-i7
₨ 175,000.00
Out of stock
Out of stock
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
- slots.
- i7-12700 (12 Cores/25MB/20T/2.1GHz to 4.9GHz/65W)
8 GB, 2 x 8 GB, DDR4
512GB NVNE SSD
Intel® Integrated Graphics
24 Inch FULL HD Non-Touch Panel
Keyboard
Dell Pro Wireless Keyboard and Mouse
1 USB 3.2 Gen 2×1 Type-C® port
1 USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare
1 Universal audio port
2 USB 3.2 Gen 2 ports
2 USB 3.2 Gen 1 ports with Smart Power On
1 RJ45 Ethernet port
1 Line-out audio port
1 DisplayPort++ 1.4a/HDCP 2.3 port
1 HDMI-IN—HDMI 1.4a port (with UMA configuration-65 W)
1 HDMI-OUT—HDMI 2.0 port (with UMA configuration-65 W)
Intel Wi-Fi-6E 2×2 AX211 Bluetooth 5.2 Wireless Card
Specification
Overview
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Enter Value |
| Usage | Enter Value |
Processor
| Clock Speed | Enter Value |
|---|---|
| Cores | Enter Value |
| Cache | Enter Value |
Storage
| Optical drive | Enter Value |
|---|
Graphics
| Graphics Interface | Enter Value |
|---|
Display
| Screen to body Ratio | Enter Value |
|---|---|
| HDR Support | Enter Value |
Ports & Connectivity
| Audio Ports | Enter Value |
|---|---|
| Video Ports | Enter Value |
Webcam
| Webcam | Enter Value |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Dell OptiPlex 5400 Intel 12th Gen i7 8GB RAM 512GB SSD 23.5 FULL HD All-in-One Desktop Computer-3 years warranty” Cancel reply
Related Products
Acer Aspire C 27 | All in One PC | Intel core ultra 5 125U | 16GB RAM | 512GB SSD | 27″ FHD Display | 3 Years Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 130,000.00
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Aspire |
| Model | Acer Aspire c27 |
| Intel/Ryzen | Ultra 5 125U |
| Speed | 4.3Ghz |
| Cores | 12 Cores |
| Cache | 12MB |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Slots | 2 Slots |
| SSD Capacity | 512 GB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| NVIDIA | – |
| Screen Size | 27″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 1x USB Type-C Port |
| Network(RJ45) | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 3 years |
Acer Aspire C 24 | All in One PC | Intel core ultra 5 125U | 8GB RAM | 512GB SSD | 23.8″ FHD Display | 3 Years Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Aspire |
| Model | Aspire c 24 |
| Intel/Ryzen | Ultra 5 125U |
| Speed | 4.3Ghz |
| Cores | 12 Cores |
| Cache | 12MB |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Slots | 2 Slots |
| SSD Capacity | 512 GB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| NVIDIA | – |
| Screen Size | 23.8 inch |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 1x HDMI 2.1 |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 1x USB Type-C Port |
| Network(RJ45) | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 3 years |
Dell OptiPlex 7420 AIO i7 14th gen | 8GB RAM | 512GB SSD | 23.8 Touch FHD Display | 3 Years Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 190,000.00
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Optiplex |
| Model | Optiplex 7420 |
| Intel/Ryzen | i7 14700 |
| Speed | Upto 5.4Ghz |
| Cores | 20 Cores |
| Cache | 33MB |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Slots | 2 Slots |
| Screen Size | 23.8 inch |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED, Touch Screen |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 2x HDMI Ports |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 2x Thunderbolt Type-C port |
| Network(RJ45) | Yes |
| Headphones and MIc | YES |
| SSD Capacity | 512 GB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| Graphics Memory Capacity | 4GB |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 3 years |
Acer Aspire C 27 1851 | All in One Desktop | i7 13th gen | 16GB RAM | 1TB SSD | 23.5″ FHD Display | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Aspire |
| Model | Acer Aspire C27 1851 |
| Intel/Ryzen | i7 1360P |
| Speed | 5.0Ghz |
| Cores | 12 Cores |
| Cache | 18MB |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR4 3200 MHz |
| Slots | 2 Slots |
| Screen Size | 27″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 2x HDMI Ports |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 2x Thunderbolt Type-C port |
| Network(RJ45) | Yes |
| Headphones and MIc | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| Graphics Memory Capacity | 4GB |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 2 years |
Acer Aspire C 27 1800 | All-in-One Desktop | i5 13th gen | 16GB RAM | 1TB SSD | 27″ FHD Display | 2 Years Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
| Brand | Acer |
|---|---|
| Series | Aspire |
| Model | Acer Aspire C27 1800 |
| Intel/Ryzen | i5 1355U |
| Speed | 4.60GHz |
| Cores | 10 Cores |
| Cache | 12MB |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR4 3200 MHz |
| SSD Capacity | 1 TB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| Screen Size | 27″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 2x HDMI Ports |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 2x USB Type-C ports |
| Network(RJ45) | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Slots | 2 Slots |
Dell OptiPlex 5400 AIO i3 12th gen | 8GB RAM | 256GB SSD | 23.5 FHD | 3 Years Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
₨ 125,000.00
SKU:
dell-optiplex-5400-intel-12th-gen-i5
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | Optiplex |
| Model | Dell OptiPlex 5400 |
| Intel/Ryzen | i3 12100T |
| Speed | 4.10GHz |
| Cores | 4 Cores |
| Cache | 12MB |
| RAM | 8GB |
| RAM Type | DDR4 3200 MHz |
| Slots | 2 Slots |
| SSD Capacity | 256 GB |
| SSD Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Storage Slots | 2 Slots |
| Graphics Type | Integrated Graphics |
| Screen Size | 24″ |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| HDR Support | NO |
| Touch Support | No |
| HDMI | 2x HDMI Ports |
| Number of USB Ports | 5 Ports |
| USB-A | 3x USB Type-A Ports |
| USB-C | 2x USB Type-C ports |
| Network(RJ45) | Yes |
| Webcam | 1080p |
| Warranty | 3 years |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.