Lenovo Yoga 7 16 2022 2-in-1 i7 12700H | 16GB RAM | 1TB SSD | Intel Arc A370M 4GB GDDR6 | 16″ 2.5K 360 Touch Display
Laptops, Intel i7 Laptop Price in Nepal, Lenovo, Yoga, 16 gb ram laptop, 2-in-1 laptops, Laptop for engineers, Laptop for Graphic Design, laptop for students, Laptop for video editing, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 192,000.00
SKU:
ON0117
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | Yes |
| Model | Lenovo Yoga 7 |
| Display Size | 16″ |
| Released Date | 2022 |
| Installed System Memory | 16GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 1.4kg |
| Speaker | YES |
| SSD Capacity | 1 TB |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 16″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |
Acer Aspire 5 Spin 14 i5 13th Gen | 16GB RAM | 512GB SSD | 2 years warranty
Laptops, Acer, Aspire, Intel i5 Laptop Price in Nepal, 16 gb ram laptop, 2-in-1 laptops, Laptop Under 2 Lakh in Nepal
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
ON0010
| Brand | Acer |
|---|---|
| Color | Grey |
| Weight | 1.46kg |
| Released Date | 2023 |
| Processor | Intel |
| CPU | i5 1335U |
| Cores | 10 Cores |
| Threads | 12-Threads |
| Clock Speed | Up to 4.6 GHz |
| Installed System Memory | 16GB |
| Memory Speed | 4800Mhz |
| Memory Type | LPDDR5 |
| Graphics Model | Intel Graphics |
| Graphics Model Type | Integrated Graphics |
| Graphics Memory Capacity | 8GB |
| Graphics Memory Technology | DDR6 |
| Maximum Graphics Power | 45W |
| Storage Type | SSD |
| Storage Slots | 1 Slots |
| Disk Form Factor | NVMe PCIe Gen4 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Type | IPS LED |
| Screen Size | 14″ |
| touchscreen | Yes |
| Resolution | WUXGA 1920 x 1200 |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Speaker | Dual Stereo |
| Touchpad | Multi-touch |
| Microphone | Yes |
| Finger-Print Reader | Yes |
| Webcam | 1080p |
| HDMI | 1x HDMI (4K@60fps) |
| Headphones and MIc | 1x 3.5mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Number of USB Ports | 3 Ports |
| Network(RJ45) | No |
| Card Reader | NO |
| Bluetooth | v5.2 |
| WI-FI | WiFi 6 (802.11 ax) |
| Number of Cells | 3 Cells |
| Capacity | 48WHr |
| Maximum Battery Run Time | 6 Hours |
| Power Supply Wattage | 90Watts |
