Optoma SA520 DLP Projector
₨ 63,000.00
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Description
| OPTOMA SA520 | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 4000 ANSI Lumens |
| Contrast | 25,000:1 |
| Display Technology | DLP |
| Horizontal Scan Rate | 15 – 91kHz |
| Lens Shift | +15% Vertical |
| Light Source | Lamp |
| Native Resolution | SVGA 800×600 |
| Power Supply | 100/240V, 50/60Hz, Auto-Switching |
| Projection Distance | 0.4m – 3.4m |
| Projection Screen Size | 28″ To 301″ |
| Speaker (Watts) | W3 |
| Throw Ratio | 1.47 – 1.62 :1 |
| Vertical Scan Rate | 24 – 85Hz (120Hz For 3D) |
| Zoom Type | 1.1x Manual |
| Dimensions (W x D x H) | 320 X 240 X 98 |
| Displayable Colors | 1073.4 Million Colours (10 Bit) |
| I/O Interface | HDMI V1.4a X1, VGA-In X1, Audio-In X1, Audio-Out X1, USB Type-A (Power) X1, Composite X1 |
Specification
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Optoma SA520 DLP Projector” Cancel reply
Related Products
XLAB XPSTS-60 Projector Screen Tripod 48*64″ 1:1 Matte White 0.38mm Thickness
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 8,000.00
SKU:
xlab-xpsts-60-projector-screen
Epson EB-E01 XGA 3LCD Projector
Rated 0 out of 5
In stock
₨ 65,000.00
SKU:
epson-eb-e01-xga-3lcd-projector






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.