Showing 25–25 of 25 resultsSorted by latest
Filter by price
Filter by brands
DellDell 25
SSD
Display Size
- 13.3" 4
- 14"14" 10
- 15.6"15.6" 9
- 16"16" 2
Resolution
Operating System
- Windows 21
- Windows 11 1
Dell Inspiron 3501 i5 11th Gen | 4GB RAM | 1TB HDD | Nvidia MX330 2GB | 15.6″ FHD Display | Windows 10 Genuine
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
dell3501i511gen4gb1tb2gb
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Space Gray |
| Card Reader | YES |
| Cooling System | Air Cooling |
| HDR Support | NO |
| Model | Dell Inspirion 3501 |
| Display Size | 15.6″ |
| Released Date | 2021 |
| Installed System Memory | 4GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Screen to body Ratio | 16:9 |
| Weight | 2.12 kg |
| Speaker | YES |
| Touchpad | Multi-touch |
| RAM Type | DDR4 |
| Battery | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Headphones and MIc | YES |
| Display Type | LED |
| Screen Size | 15.6″ |
| Operating System | Windows |
| Processor | Intel |
| Warranty | 1 year |



